Passer au contenu principal
Pour cause de maintenance, AutoScout24 est accessible de manière limitée. Cela concerne quelques fonctions, comme par exemple la prise de contact avec les vendeurs, la connexion à votre compte ou la gestion de vos véhicules en vente.

Lancia
037 "The Andruet Mule-car" Official Team Chardonne

BRUMMEN, NL
€ 745 000,-5
Gallery Aaldering
Kilométrage
11 922 km
Transmission
Boîte manuelle
Année
01/1983
Carburant
Essence
Puissance
-
Vendeur
Professionnel

Données de base

Carrosserie
Coupé
État
Ancêtre
Portes
2
N° d'annonce
LA-01-09

Historique du véhicule

Kilométrage
Année
01/1983

Caractéristiques Techniques

Transmission
Boîte manuelle

Consommation énergétique

Carburant
Essence
Émissions de CO2
0 g/km (mixte)

Couleur et Garnissage Intérieur

Couleur extérieure
Bleu
Couleur originale
Blauw
Intérieur
Tissu

Description

*Lancia 037 – De laatste achterwielaandrijver die de wereldtitel pakte!*
We schrijven 1982. De FIA introduceert Groep B, een nieuwe klasse voor rallymonsters die met slechts 200 gebouwde exemplaren al als productieauto golden. Lancia wist het: ze moesten iets spectaculairs brengen om de strijd aan te gaan met de vierwielaangedreven Audi Quattro en later de Peugeot 205 T16.

Wat deden ze? Ze gingen terug naar hun roots. De Lancia 037 werd geboren, gebaseerd op het succesvolle recept van de legendarische Lancia Stratos: een compacte coupé, middenmotor, lichtgewicht, puur gebouwd voor snelheid. Maar er was op het eerste gezicht een klein probleempje... geen vierwielaandrijving!

Terwijl Audi en Peugeot met high-tech vierwielaandrijving experimenteerden, hield Lancia het bij puur achterwielaangedreven spektakel. Gekkenwerk? Misschien. Maar in 1983 won Lancia wél de wereldtitel in Groep B! De laatste keer ooit dat een achterwielaangedreven auto het Wereldkampioenschap Rally won.

*Een Montecarlo, maar dan totaal anders!*
Hoewel de 037 losjes gebaseerd was op de Lancia Montecarlo (in Noord-Amerika bekend als de Scorpion), hield de gelijkenis daar echt op. Beide auto’s deelden slechts het middenstuk van de carrosserie, maar verder was alles anders.

Lancia pakte de Montecarlo als basis, draaide de dwarsgeplaatste motor 90 graden naar een lengtepositie, waardoor de gewichtsverdeling veel beter werd. En de carrosserie? Volledig opnieuw ontworpen, met Kevlar panelen om hem zo licht mogelijk te maken. De auto kreeg een stalen subframe aan de voor- en achterkant, waardoor hij veel sterker en stijver was. En hoewel de 037 het uiterlijk van een ‘silhouette racer’ had, werd hij officieel als een volledig nieuw model verkocht.

De wielophanging was pure autosport: dubbele wishbones rondom, met dubbele schokdempers achter om de klappen van hoge snelheden op ruige rallywegen op te vangen. De ZF-transaxle hielp om het vermogen optimaal naar de achterwielen te sturen.

*Italiaanse Power met een Abarth-Twist*
Lancia koos voor een 2.0-liter viercilinder Fiat-motor, maar natuurlijk werd deze volledig onder handen genomen door Abarth. In plaats van een turbo koos Lancia voor een compressor, wat betekende dat er nul turbolag was en de motor direct op het gaspedaal reageerde. Als stradale versie leverde de 037 205 pk.

*Jean-Claude Andruet & De Chardonnet Connectie*
In Frankrijk werden Lancia’s verkocht en geïmporteerd door de legendarische André Chardonnet, die daarnaast een eigen rallyteam opzette. Eén van zijn toppiloten? Niemand minder dan Jean-Claude Andruet, misschien wel de meest getalenteerde Franse rallyrijder van zijn tijd.

Wat heeft hij allemaal gewonnen?

- Frans rallykampioen in 1968 & 1970
- Europees rallykampioen in 1970
- Winnaar van de Tour de France Auto (1972, 1981, 1982)
- Overwinningen in de Tour de Corse (1968, 1972, 1974)
- Winnaar Monte Carlo Rally in 1973
- Meerdere deelnames aan de 24 Uur van Le Mans, met klasse-overwinningen

Eerst stuurde hij de Alpine A110 en later de Lancia Stratos, maar vanaf 1983 was hij het gezicht van de Lancia 037 in het Franse rallykampioenschap. Hij won talloze wedstrijden met de Chardonnet 037, een auto in de bekende blauw-witte kleuren, gesponsord door Pioneer en Total.

*De 037 die wij hier hebben? De auto van Andruet!*
Nu komt het leuke: dit is de ‘mule’ van Andruet. Een test- en verkenningsauto, volledig in Chardonnet-rallyspec, maar mechanisch vrijwel gelijk aan de Stradale met wat subtiele tweaks van Chardonnet zelf.

- Uit de fabriek gerold op 29 juli 1983
- Officieel geregistreerd als de ‘Andruet mule’ in het 037-register
- Slechts 10.630 km op de teller – originele kilometers!
- Nog steeds in de originele racekleur, compleet met sponsorstickers van Pioneer & Total

En let op: de rallywagen waarmee Andruet de races reed? Die bestaat helaas niet meer. Dit is dan ook een van de weinige tastbare overblijfselen van dat tijdperk! Daarmee is dit een icoon. Een rallymonster. Een herinnering aan het gouden tijdperk van Groep B.

*Zeer origineel en recent gereviseerd*
Deze Lancia 037 is met 10.000 kilometers in verzamelwaardige staat. Dat is ook aan alles te zien. De details van deze 037 zijn correct, origineel en in zeer goede staat verkerend. Bekijkt u alvast de foto’s op onze website voor een goede impressie.

Recent onderging deze Lancia revisiewerkzaamheden om ervoor te zorgen dat alles in topstaat verkeert. Zo is de motor en versnellingsbak gereviseerd en wij hoeven u waarschijnlijk niet uit te leggen dat de techniek, in combinatie met de kilometerstand, zorgt voor een sublieme rijervaring.

*Neem vandaag nog contact met ons op*
Heeft u interesse in deze waanzinnige en unieke Lancia 037? Neem vandaag nog contact met ons op, wij helpen u graag verder. U bent van harte welkom bij Gallery Aaldering, sinds 1975 actief. Wij hebben jarenlang ervaring met het wereldwijd exporteren van onze voertuigen, vraag naar de mogelijkheden.

Meer informatie

BTW/marge: BTW niet verrekenbaar voor ondernemers (margeregeling)
Motorrijtuigenbelasting: geen


Vendeur

Professionnel
Gallery Aaldering
Vendeur sur AutoScout24 depuis 2016
the gallery Brummen

Fermé

Ouvre 9:00

InterlocuteurAfdeling verkoop

  1. TVA déductible
  2. Prix du concessionnaire
  3. Liste basée sur les informations fournies par le constructeur.
  4. Prix public final incluant tous les frais et taxes.
  5. Spécification du constructeur pour les véhicules neufs. L'autonomie électrique des véhicules d'occasion peut varier de manière significative en fonction du kilométrage, du comportement de conduite, de l'âge de la batterie et du mode de chargement.
{"zip":"NL6971 AP","leasing":"false","seg":"oldtimer","stmak":"Lancia","did":"10902","stmil":"11922","gear":"M","stmod":"Autres","cost":"745000","stmon":"1","styea":"1983","ken":"LA-01-09","make":"42","ad":"dealer","vat":"0","art":"3","carby":"0","buyonline":"false","fr":"3","model":"21019","mia":"false","miles":"2","img":"https://prod.pictures.autoscout24.net/listing-images/b334d96f-7bc9-4c8b-aa21-d9e0bba29394_03d6037f-b825-4eba-b68a-b844bdbd864d.jpg/720x540.webp","price":"10","rnd":"14","ECO":"NO","fuel":"B","kenteken":"true","acc":"U","type":"O","atsd":"","zip2":"6971 AP","articleType":"C","cockpit":"F"}