Mercedes verbaasde ooit vriend en vijand door de G-Klasse 6x6 en G-Klasse 4x4² in productie te nemen, twee compleet van de pot gerukte versies van de al opvallende G-Klasse. Audi heeft duidelijk goed naar het huiswerk gekeken van het merk met de ster en komt nu met zijn eigen versie op de proppen.
Audi S-genen
Het resultaat is deze Q6 Offroad concept, een heftig verhoogde Q6 met stevige offroadbanden en een aangepast koetswerk voor- en achteraan. In totaal groeit de Q6 16 cm in de hoogte en maar liefst 25 cm in de breedte!
Wie trouwens (heel) goed kijkt, zal opmerken dat Audi geen reguliere Q6 koos voor de ombouw. Zo gaat het hier over een SQ6 e-tron die dweept met vierwielaandrijving, 490 pk en 855 Nm koppel. Meer dan potent genoeg om een besneeuwde berg te overwinnen lijkt ons. Domper op de feestvreugde? Omdat het gevaarte een stuk hoger staat, limiteert Audi de topsnelheid op 175 km/u.
Zo in productie?
De hamvraag is natuurlijk of Audi deze Q6 Offroad zo in productie zal nemen. Eerder deed het iets gelijkaardig met de Q8 Edition Dakar, waardoor de kans meer dan reëel is. Meer nog, waarom zou Audi reppen over de verlaagde topsnelheid, als er toch geen productieplannen zijn.
Tenslotte citeren we ook nog even Audi: “Het Audi Q6 e-tron offroadconcept biedt een glimp van het potentieel in het offroadsegment.” Dat klinkt als: mits genoeg interesse, doen we er iets mee. Wij zeggen “doen”, Audi!