Ga naar hoofdinhoud

94% van de Duitsers wil geen Tesla meer (2025)

Volgens een enquête onder 100.000 Duitsers wil 94% geen Tesla meer vanwege het gedrag van CEO Elon Musk.

Tesla zit in grote problemen. In de eerste twee maanden van het jaar zijn de verkopen gekelderd. Dit geldt voor de hele wereld, maar in Duitsland heeft het Amerikaanse merk zijn verkopen met 70% zien dalen. De schuld ligt bij de verouderde modellen, de paniek op de elektrische markt en... Elon Musk!

Imago

Terwijl het imago van Tesla ooit werd geassocieerd met Californisch progressivisme, technologische evolutie en liberalisme, is het tij gekeerd sinds de grote baas de bewoner van het Witte Huis omarmde. In Duitsland staat Musk niet in hoog aanzien, vooral sinds zijn steun aan de extreemrechtse politieke partij en zijn “saluut” bij de inauguratie van Trump.

Volgens een enquête onder 100.000 Duitsers zou 94% weigeren om in een Tesla te rijden. Amper 3% zei dat ze nog steeds een Tesla zouden overwegen als toekomstige aankoop, en slechts 1% zei dat ze hoe dan ook nog steeds een Tesla wilden.

Het onderzoek van T.Online onthult een probleem dat al enige tijd speelt. In de eerste twee maanden van 2025 zag Tesla zijn marktaandeel in Duitsland wegsmelten, terwijl elektrische auto's een lichte groei lieten zien. Het is een pil die nog moeilijker te slikken is omdat de Europese fabriek van het merk in Duitsland staat.

Klaar voor de volgende stap?

Artikel delen

Alle artikels

BEBE20250424 Lexus ES Header

Nieuwe Lexus ES is hybride... én EV! (2025)

Autonieuws
BEBE20250424 Ford Mustang Header

Ford Mustang Mach-E: lichte update, héél licht… (2025)

Autonieuws
BEBE20250424 Research Header

De Kia EV3 is verkozen tot World Car Of The Year 2025

Autonieuws
Ontdek meer