Ga naar hoofdinhoud

Duurste nummerplaat ter wereld vind je voortaan terug in Dubai

55 miljoen dirham, omgerekend zo’n 13.650.000 euro. Zoveel bracht de duurste nummerplaat ter wereld recent op een veiling in Dubai op. Wedden dat je 1.000 euro voor een gepersonaliseerde nummerplaat bij ons plots niet meer zo duur vindt?

Wie er precies 55 miljoen dirham veil had voor de duurste nummerplaat ter wereld is niet bekend. Wel telde de anonieme koper begin april op een veiling in Dubai omgerekend zo’n 13.650.000 euro neer voor een gepersonaliseerde nummerplaat. Daarmee verbrak hij het vorige record van 52,2 miljoen dirham, dat dateert uit 2008. De opbrengst van de ‘Most Noble Numbers’-veiling, waarbij de rechten op bijzondere nummerplaten en telefoonnummers onder de hamer gingen, was bestemd voor het goede doel.

Hoe minder, des te exclusiever

Al zal er voor de gefortuneerde koper uiteraard ook een groot deel prestige mee gemoeid zijn. Want net als zowat overal waar je een gepersonaliseerde nummerplaat kunt kopen, geldt het adagium ‘hoe minder karakters op de plaat, des te exclusiever’. De nummerplaat in kwestie die nu alle aandacht naar zich toetrekt, is ‘P7’. Door het ontwerp van de nummerplaten in Dubai gaat het in feite om het cijfer ‘7’, met een kleine ‘P’ die linksonder op de plaat zichtbaar is.

Parlementsleden

Ook in ons land kun je al jarenlang voor een gepersonaliseerde nummerplaat kiezen. Vanaf de hervorming van de Belgische nummerplaten in 2010 kregen die het prefix ‘9’, maar in 2014 werd de wetgeving veel vrijer. Daardoor kun je bij ons zowat alle mogelijke combinaties kiezen zolang er minstens één letter in voorkomt en de nummerplaat maximum acht karakters telt. Je betaalt daarvoor 1.000 euro. De combinatie van de letter ‘P’ met een cijfer is in ons land echter voorbehouden voor parlementsleden.

Klaar voor de volgende stap?

Artikel delen

Alle artikels

BEBE20250417 Sales Header

Dacia Sandero en BMW X1 strijden om eerste plaats op Belgische markt (2025)

Autonieuws
BEBE20250417 A6 Header

Audi A6: na Avant komt Berline (2025)

Autonieuws
BEBE20250417 Research 1

Studie: elektrische auto’s zijn betrouwbaarder dan benzine- of dieselwagens (2025)

Autonieuws
Ontdek meer