Ga naar hoofdinhoud
Vanwege onderhoud is AutoScout24 momenteel slechts beperkt beschikbaar. Dit betreft een aantal functies, zoals contact opnemen met verkopers, inloggen of beheren van uw voertuigen voor de verkoop.

Mercedes maakt ons warm voor EQG: Elektrische G-Klasse

Mercedes is de laatste hand aan het leggen aan de EQG, een elektrisch offroadbroertje van de G-Klasse. Naast een “gestroomlijnd” design pocht Mercedes met 4 elektromotoren (!) en een "tank turn" waarbij de G rond zijn as kan draaien.

Systematisch is Mercedes zijn gamma aan het elektrificeren onder het EQ-label. Dat is niet anders voor de SUV’s van het merk. Na EQA, EQB, EQC, EQE SUV en EQS SUV is het echter tijd voor EQG. Daarvoor wil Mercedes het volume volledig open draaien.

Gestroomlijnde container

De G-Klasse is namelijk meer dan een SUV van het merk met de ster. Het is een statussymbool op het verharde en onverharde. Een exclusieve en hoogst comfortabele container op wielen die je door de meest zware omstandigheden moet kunnen sleuren. Het elektrische derivaat mag uiteraard niet onderdoen.

Mercedes EQG

Van de productieversie toont Mercedes nu enkele plaatjes. Oké, de EQG mag dan nog wel een wrap dragen, kijk je voorbij de hippe kleurstselling, dan zie nog steeds de originele G-Klasse. Het verschil zit ‘m dan ook in de details; een dichte grille, meer vloeiende bumpers en een vierkante doos achterop die dienst doet als opbergruimte en geen plaats zal bieden aan een reserveband.

Ongeziene prestaties

Ga er dus maar vanuit dat Mercedes geen slap EV-gebakje wil maken van de EQG. Dit moet een werkpaard pur sang blijven. Dat blijkt ook wel uit de eerder gelekte info. Zo is er sprake van een opstelling met vier elektromotoren (één per wiel) waardoor de EQG over immens veel trekvermrogen zal beschikken.

Daarenboven zorgt die opstelling voor ongeziene prestaties op het onverharde én kan hij stilstaand rond zijn as draaien. De hamvraag is natuurlijk wat voor batterij Mercedes onder deze EQG zal hangen. Want die bepaalt voor een groot deel de range én het gewicht van de EQG. Volgend jaar trekt Mercedes normaal gezien het doek van dit nieuwe opperhoofd in elektroland.

Klaar voor de volgende stap?

Artikel delen

Alle artikels

AudiA5PHEV

Audi A5 voortaan ook als plug-in (2025)

Autonieuws
AMVanquish

De Aston Martin Vanquish doet zijn dak eraf (2025)

Autonieuws
CARPASS

Car-Pass: de tweedehandsmarkt is gezonder dan ooit!

Autonieuws
Ontdek meer
\n\n

Daarenboven zorgt die opstelling voor ongeziene prestaties op het onverharde én kan hij stilstaand rond zijn as draaien. De hamvraag is natuurlijk wat voor batterij Mercedes onder deze EQG zal hangen. Want die bepaalt voor een groot deel de range én het gewicht van de EQG. Volgend jaar trekt Mercedes normaal gezien het doek van dit nieuwe opperhoofd in elektroland.

\n","type":"scText"}],"readingTime":"2 min gelezen","metaTitle":"Mercedes maakt ons warm voor EQG: Elektrische G-Klasse","heroMedia":[{"small":"/cms-content-assets/78p5NzDalvCPiLhfvX21Kh-653cbc235c0e17110931adf04dff93bb-F-fMCvzXcAAeMKN-480.jpg","large":"/cms-content-assets/78p5NzDalvCPiLhfvX21Kh-653cbc235c0e17110931adf04dff93bb-F-fMCvzXcAAeMKN-1100.jpg","title":"Mercedes EQG"}],"areaInfo":{"title":"Autonieuws","slug":"autonieuws"},"canonicalUrl":"/nl/informeren/autonieuws/mercedes-maakt-ons-warm-voor-eqg-elektrische-g-klasse/","slug":"mercedes-maakt-ons-warm-voor-eqg-elektrische-g-klasse","authors":[{"name":"Yves Wouters","signature":"","avatar":"","bio":"","locale":"de-DE","showInGoogleNews":false,"sysId":"12vWZu83GCzbmKYOHpGBqB"}],"createdInternally":true,"metaLocales":[],"recommendations":[{"title":"Renault Espace gaat Rafale achterna (2025)","slug":"renault-espace-gaat-rafale-achterna-2025"},{"title":"Nissan verrast en onthult de nieuwe Leaf (2025)","slug":"nissan-verrast-en-onthult-de-nieuwe-leaf-2025"}],"articles":[{"highlight":false,"pagetype":"news","title":"Audi A5 voortaan ook als plug-in (2025)","slug":"audi-a5-voortaan-ook-als-plug-in-2025","href":"/nl/informeren/autonieuws/audi-a5-voortaan-ook-als-plug-in-2025/","teaserHtml":"

De nieuwe Audi A5 komt er voortaan ook met een stekker. Nee, hij werd niet volledig elektrisch. Wel kan je voortaan gaan voor de plug-inhybride die een actieradius tot 110 km biedt dankzij de batterij van 25,9 kWh.

\n","publishingDate":"27/03/2025","authors":["Félix Bouland"],"showAuthors":false,"readingTime":"2 min gelezen","showAreaCategory":true,"image":{"small":"/cms-content-assets/44iPbg0aqyWdpTBN9wDqux-b2ecd0b800d6149804ae2a2198efb3e3-AS24_AudiA5PHEV_01-480.jpg","large":"/cms-content-assets/44iPbg0aqyWdpTBN9wDqux-b2ecd0b800d6149804ae2a2198efb3e3-AS24_AudiA5PHEV_01-1100.jpg","title":"AudiA5PHEV"},"areaTitle":"Autonieuws"},{"highlight":false,"pagetype":"news","title":"De Aston Martin Vanquish doet zijn dak eraf (2025)","slug":"de-aston-martin-vanquish-doet-zijn-dak-eraf-2025","href":"/nl/informeren/autonieuws/de-aston-martin-vanquish-doet-zijn-dak-eraf-2025/","teaserHtml":"

De Aston Martin Vanquish is nu verkrijgbaar in een cabrioletversie. De Vanquish Volante heeft een stoffen dak dat in 14 seconden open gaat. Des te beter om de 835 pk te horen brullen...

\n","publishingDate":"27/03/2025","authors":["Félix Bouland"],"showAuthors":false,"readingTime":"2 min gelezen","showAreaCategory":true,"image":{"small":"/cms-content-assets/3T7e0TIN1HD1Wijhdeqdha-9fabbfbf93890b5602a0775b6bfbf143-AS24_AMVanquish_01-480.jpg","large":"/cms-content-assets/3T7e0TIN1HD1Wijhdeqdha-9fabbfbf93890b5602a0775b6bfbf143-AS24_AMVanquish_01-1100.jpg","title":"AMVanquish"},"areaTitle":"Autonieuws"},{"highlight":false,"pagetype":"news","title":"Car-Pass: de tweedehandsmarkt is gezonder dan ooit!","slug":"car-pass-de-tweedehandsmarkt-is-gezonder-dan-ooit","href":"/nl/informeren/autonieuws/car-pass-de-tweedehandsmarkt-is-gezonder-dan-ooit/","teaserHtml":"

Car-Pass, het paspoort voor alle auto's die in België de technische keuring doorstaan, onthult zijn jaarverslag voor 2024. Daaruit blijkt dat de tweedehandsmarkt met 4,4% groeit en dat kilometerfraude steeds zeldzamer wordt. Toch bedroeg de grootste fraude maar liefst 495.000 km!

\n","publishingDate":"27/03/2025","authors":["Félix Bouland"],"showAuthors":false,"readingTime":"2 min gelezen","showAreaCategory":true,"image":{"small":"/cms-content-assets/4XhzPbSMnjvCTfEwqwnHvB-ff5ef8f118981753256c494a5f82fd8c-AS24_CARPASS_01-480.jpeg","large":"/cms-content-assets/4XhzPbSMnjvCTfEwqwnHvB-ff5ef8f118981753256c494a5f82fd8c-AS24_CARPASS_01-1100.jpeg","title":"CARPASS"},"areaTitle":"Autonieuws"}],"vehiceListings":{"query":"?sort=standard&desc=0&custtype=D&damaged_listing=exclude&offer=U&pricefrom=1000&atype=C&cy=B"}}};